2020 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulu

2020 Yaz Okulu

Diliyoruz dünyayı etkileyen Covid19 virüs salgını bir an önce ülkemizi terk eder ve hayat normale geri döner. 2020 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulu Pandemi gölgesinde büyük önlemlerimizle gerçekleşti ve herhangi bir vakaya rastlamadan tamamlayabildik.

Günlük HES kontrolleri, günde 4 kez ateş ölçümleri ile personel, eğitmen ve çocukları yakın takipte tutarak hep birlikte el birliği ile, özellikle ailelerin büyük desteği ile herhangi bir olayla karşılaşmadan çocuklarımıza spor ve eğlence imkanını sunabildik.

Doğanın bize ders verdiği bu dönemi sağlık ve en olumlu sonuçlar ile atlatmak en önemli idi. Bu doğal afet, dileriz bize önemli dersler almamızı sağlar. Birlikte hareket etmenin ve yardımlaşmanın öneminin tekrar hissedildiği bu dönemde dileriz bütün yaşananlar bu hijyen ve sağlık önemlerine daha da sarılmamızı sağlar.

Her hastalıkta olduğu gibi bu salgında da vücut direncinin yüksek olması, bağışıklık sisteminin güçlü olmasını sağlayacak yegâne unsurlar spor, beslenme ve dinlenmedir.

Beslenme ve dinlenmeyi bu yıl bolca yapan çocuklarımız spor konusunda malesef kısıtlı kaldılar. Ancak MUCSS İngilizce Spor Okuluna katılan çocuklarımız bu konuda bol bol spor yapma fırsatı buldular. Üstelik hiç daha önce denemedikleri branşlar ile karşılaştılar ve bolca eğlendiler. Yeni arkadaşlar edinerek farklı ülkelerin varlığını yaşayarak hissettiler. İngilizce gerçekleşen spor yaz okulumuzda ana dili İngilizce olmayan çocukların kullanmaya çekindikleri İngilizce diline bol bol maruz kaldılar ve ihtiyacını hissettiler. Dileriz okullarında ve evlerinde bu başlangıcı iyi değerlendirir ve bu dili de Türkçeleri gibi ileride kullanabilirler.

Sağlık ve temizlik önlemlerimizle çocuklarımızı sıkıcı ve yıpratıcı dönemi unutturacak biz yaz okulu dönemini başarılı bir şekilde arkamızda bıraktık. Bütün personel, eğitmen ve idarecilerimize müteşekkiriz. Özellike de bizlere bu riskli dönemde güvenen ailelerimize. Tabii 2020 yılı yaz okulu düşüncemiz yokken bize inanıp bu organizasyon konusunda bize ısrarcı olan ailelerimize özel teşekkürü bir borç biliriz.

Salgının kontrol altına alınır alınmaz başlatacağımız bir sonraki İngilizce Spor Yaz Okulumuz için şimdiden heyecanlıyız. Misyonlarımızın başında yer alan birleştirici entegrasyon kavramını her yıl bu yıl yaz okulumuzda uyguladığımız gibi yine çalışacağız.

2020 MUCSS İNGİLİZCE SPOR YAZ OKULUMUZ 20’DEN FAZLA ÜLKE ÇOCUKLARI İLE TAMAMLANDI.

Buz Pateninden Yüzmeye, Gezi etkinliklerinden Biniciliğe daha birçok spor ve etkinlik gerçekleşmiş olup GNY Turizm ve Seyahat Acentesinin son model araçları ile çocuklarımız tesislerden tesislere güvenli bir ortamda rahat bir şekilde seyahat ettiler. Diyebiliriz ki eğlenceli kısımlarımızdan bir bölümü de bu taşımalar sırasında gerçekleşmekte. Yine eğitmenlerimizi planlaması ile çocuklar planlanan yerlerinde oturtularak entegrasyon çalışmamız burada da devam etti.

İncek Denizatı Restaurant alanlarında kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam beslenmesi hizmetleri ile çocuklarımızın iyi beslenmeleri sağlanarak kamp süresince beslenme dahil bütün alanlarda kaliteli hizmet ve almaları sağlandı.

Ufuk Üniversitesi İncek Kampüsü, Altındağ Buz Pisti spor tesisleri ve Alaçatlı Binicilik tesisi ve her gezimizde yeni programlarla gerçekleşen sportif ve eğitsel aktivitelerimiz ile farklı kültürlerden çocuklarımıza yine renkli bir programı yaşayabildiler.

İngilizce eğitim dilinde gerçekleşen spor ağırlıklı yaz okulumuz yine farklı ülke ve kültürlerden çocuklarımıza kapılarını açtı. Türk çocuklarımıza yaş gruplarına göre %30-40 arası kontenjan uygulanarak ana dili İngilizce olan çocukların ağırlığını bozmamaya özen gösterdik. Eğitmenlerimizin de çok eğlendiğini söyleyebileceğimiz yaz okulumuzda şimdiden bir sonraki yaz okulumuzu kendilerinin de dört gözle beklediklerini söyleyebiliriz.

2020 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulumuzdan yeni resimlerimiz albümlerinde erlerini aldı bile. Eğlenceli anlarımızın resimlerini aşağıdaki albümden izleyebilir daha fazlasını Facebook albümlerimizde bulabilirsiniz. Güncel haberlerimiz için lütfen Twitter adresimizi takip ediniz.

 

Hemen Ara
MAP