Binicilik

İnsanın bir hayvanla yaptığı tek spor dalı olan Binicilik, sadece bu yönüyle bile eşsiz ve ilgi çekicidir. Son derece akıllı ve duygusal bir hayvan olan atın insanoğluyla beraber uyum içinde hareket ettiği spor dalı olan Binicilik, vücut dengesinin sağlanması başta olmak üzere, kas gelişimi, koordinasyon, refleks ve sinir sistemi gelişimini sağlar. Bağların ve kasların esnemesine, eklemlerde hareket aralığının gelişmesine yardımcı olmakla beraber solunum sistemi, kan dolaşımı ve sindirim sistemini geliştirir ve düzene sokar.
Ata binmek insana sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda sosyal, duygusal ve psikolojik faydalar da sağlar. Binicilik Kursu ile çocukların kendilerine duydukları güven artar, arkadaş edinirler ve arkadaş edinebilme kabiliyetini geliştirirler, daha mutlu ve hayvan sevgisi ile dolu bireyler olurlar. Araştırmalara göre binicilik kursu alarak biniciliğe başlayan çocukların okuma ve matematiğe dair becerilerinin de geliştiği gözlemlenmektedir. Son derece eğlenceli olan bu spor sayesinde, çocuklar güzel vakit geçirdikleri için spor yaptıklarının bile farkında olmazlar.

Çalışma yeri ve saatleri

Binicilik eğitimlerimiz Alacaatlı, Altındağ, İncek ve Gölbaşı tesislerinde özel ders kapsamında tesis uygunluk durumuna göre sürdürülmektedir. Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan (+90) 312 806 3613 ya da whatsapp hattımızdan (+90) 312 806 50 01 bize ulaşabilirsiniz.
www.justdance-studio.com
Hemen Ara
MAP