Neden Yaz Okulu ?

Çocukların gelişimleri açısından dört duvar arasında tablet, cep telefonu ve televizyon karşısında çok fazla vakit geçirmesi önerilmez. Ancak bütün yaz boyunca evde kalan çocuklar maalesef tek eğlence kaynakları olan TV, bilgisayar karşısında oyun konsolları ile zaman geçirmek zorunda kalırlar. Bu da çocukların gelişimi için birçok riski beraberinde getirmektedir. Bu nedenle yaz spor okulları çocuklar için idealdir.
Ebeveyn işe gider, çocuklar yaz okuluna gider. Tüm aile bireyleri hafta içi sabah hep birlikte evden çıkar ve akşam yine birlikte eve dönerler. Çocuklar yeni arkadaşlar edinirler. Aile bireyleri hafta sonunu, yaz okulu olmadığından, dolu dolu birlikte geçirme fırsatı bulurlar.

Çocuğumu Neden Yaz Okuluna Göndermeliyim?

Yaz okullarında aynı amaç için bir araya gelen çocuklar diğer çocuklar ile bir arada yaşayarak, birbirine destek olmayı ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar, paylaşımı ve dayanışmayı öğrenirler.
Geliştirdikleri bağlar ile kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar, bu tür aktivitelere katılmayan çocuklara göre ruhsal gelişimleri ile hayattaki başarıları açısından bir sıfır önde olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duyguları karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir.
Yaz Okulları, doğa ile iç içe yapılan faaliyetlerde çocuklarımıza doğa sevgisini aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır. Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel gelişimlerini esas amaç olarak edinen Yaz Okulları çocuklarımız için ileride anlatabilecekleri eğlenceli ve tatlı bir anı halini alırlar.

MUCSS FARKIMIZ

1. 04-12 yaş aralığındaki çocuklar spor yaz okulumuzda kendi yaş ve seviyelerine uygun gruplarda eğitimlerini alırlar.
2. En önemli farklarımızdan birisi, programlarımızdaki etkinlik ve spor aktivitelerin İngilizce eğitim dilinde gerçekleşmesidir. Bu sayede çocuklarımız sevdikleri ve eğlendikleri etkinlik ve spor branşlarında yabancı dil öğrenmeye sempati kazanmaktadırlar.
3. Diğer önemli bir farkımız ise birçok farklı milletten yabancı çocukların bulunduğu programlarımızda, henüz küçük yaşta iken yabancı çocuklarla arkadaşlıklar kurabilmeleri, İngilizce konuşmayı teşvik edilmeleridir.
4. İngilizce farkındalığını kazanabildikleri proje spor okulumuzda, konuşma ve sohbet etme özgüvenlerini kazanırlar, yabancı dil alt yapıları güçlendirilir. Okullarında aldıkları yabancı dil eğitimlerine doğal bir destek olur.
5. Farklı milletlerden çocukların bulunduğu okulumuzda dünya insanı olma konusunda erken ve önemli adımlar atarlar. Entegrasyonun önemsendiği ve hedeflendiği projemizde esas, spor dallarını öğrenmelerinin yanı sıra kaynaşmaları hedeflenmekte olup çocukların sosyal ve beşeri ilişkileri geliştirilir.
6. Programlarımıza pedagojik formasyon eğitimi almış ve İngilizce diyalog kurabilen eğitmenler liderlik ederler. MUCSS spor okulumuzun deneyimli antrenörlerlerin programlarıile yeni arkadaşlıklar kurarken, yeni arkadaşlarıyla birlikte yoğun geçen okul döneminin stresini eğlenerek atarlar.
7. Spor branşlarımızda rekabet ve paylaşımı ön plana çıkaran oyun ile yarışmalara ağırlık vererek hayata hazırlanmaları sağlanır. Planlı ve kalifiye eğitimler ile çocukların spora yatkınlıkları ölçülerek, gizli yetenek taraması yapılır. Yeteneği olan çocukların ailelerine geri bildirimlerde bulunarak ilgili spor dallarına yönlendirmeler yapılır.
MUCSS Spor Okulumuzda Eğlence ve Eğitim bir aradadır.

 

 

Hemen Ara
MAP