Piyano

Özellikle sanata ilgi duyan çocuklar için eşsiz bir deneyim olan Piyano eğitimi, yararları çok fazla olan bir aktivitedir. Yalnızca çocukların okul derslerine yardımcı olmaz, aynı zamanda yapılan araştırmalara göre zekasını da %50 arttırır. El ve göz koordinasyonunu geliştirmesi önemli etkilerden sadece birisidir. Eğer çocuklar küçük yaşta piyano öğrenmeye başlarsa el yazılarının çoğu insana göre daha güzel olduğu ve yazı yazma yeteneğinin daha gelişmiş olduğu gözlemlenebilir.
Konsantrasyonu da arttıran Piyano, birden fazla işi aynı anda yapabilme becerisini geliştirir çünkü hem nota takibi yaparak hem de tempoyu tutturmayı gerektirir. Yaratıcı ve sanatsal bir aktivite olduğundan beynin sol fonksiyonlarının gelişimine faydalıdır. Sol beyindeki bu gelişmeler sayesinde Piyano çalan çocukların okuldaki matematik ve fen gibi derslerde daha başarılı olduğu gözlemlenmiştir.

   Çalışma yeri ve saatleri

       
Piyano eğitimlerimiz Ümitköy’de gerçekleşmekte olup, ön-kayıt sürecindedir. Detaylı bilgi için iletişim numaramızdan (+90) 312 806 3613 ya da wp hattımızdan bize ulaşabilir (+90) 312 806 50 01, güncel programlarımız için www.justdance-studio.com sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
Hemen Ara
MAP