Neden Kış Kampları?

Okullar yeni senesine başlamış ve yaz tatillerinden dönen çocuklarımız daha tatillerine doyamadan okul maratonuna başlamışlardır. Çocuklar ilk tatillerinde bu streslerinden kurtulmaları için ailelerin en önemli çözümü kış kamplarıdır. Kış tatilleri boyunca çocukların tek eğlence kaynakları olan TV, bilgisayar karşısında oyun konsolları ile zaman geçirmeleri yerine yeni arkadaşlar edinerek, yeni spor dalları ve etkinliklerle dolu dolu geçirme fırsatını kış kamplarında bulurlar.

 

Çocuğumu Neden Kış Kampına Göndermeliyim?

Kış kamplarında aynı amaç için bir araya gelen çocuklar diğer çocuklar ile bir arada yaşayarak, birbirine destek olmayı ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar, paylaşımı ve dayanışmayı öğrenirler.
Geliştirdikleri bağlar ile kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar, bu tür aktivitelere katılmayan çocuklara göre ruhsal gelişimleri ile hayattaki başarıları açısından bir sıfır önde olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duyguları karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir.
Kış Kampları, doğa ile iç içe yapılan faaliyetlerde çocuklarımıza doğa sevgisini aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır. Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel gelişimlerini esas amaç olarak edinen Kış Kampları ileride herkesin anlatabileceği eğlenceli ve tatlı bir anı halini alır.

 

MUCSS FARKIMIZ

1. 04-12 yaş aralığındaki çocuklar spor yaz okulumuzda kendi yaş ve seviyelerine uygun gruplarda eğitimlerini alırlar.
2. En önemli farklarımızdan birisi, programlarımızdaki etkinlik ve spor aktivitelerin İngilizce eğitim dilinde gerçekleşmesidir. Bu sayede çocuklarımız sevdikleri ve eğlendikleri etkinlik ve spor branşlarında yabancı dil öğrenmeye sempati kazanmaktadırlar.
3. Diğer önemli bir farkımız ise birçok farklı milletten yabancı çocukların bulunduğu programlarımızda, henüz küçük yaşta iken yabancı çocuklarla arkadaşlıklar kurabilmeleri, İngilizce konuşmayı teşvik edilmeleridir.
4. İngilizce farkındalıklarını kazanabildikleri proje spor okulumuzda, konuşma ve sohbet etme özgüvenlerini kazanırlar, yabancı dil alt yapıları güçlendirilir. Okullarında aldıkları yabancı dil eğitimlerine doğal bir destek olur.
5. Farklı milletlerden çocukların bulunduğu okulumuzda dünya insanı olma konusunda erken ve önemli adımlar atarlar. Entegrasyonun önemsendiği ve hedeflendiği projemizde esas, spor dallarını öğrenmelerinin yanı sıra kaynaşmaları hedeflenmekte olup çocukların sosyal ve beşeri ilişkileri geliştirilir.
6. Programlarımıza pedagojik formasyon eğitimi almış ve İngilizce diyalog kurabilen eğitmenler liderlik ederler. MUCSS spor okulumuzun deneyimli antrenörlerlerin programları ile yeni arkadaşlıklar kurarken, yeni arkadaşlarıyla birlikte yoğun geçen okul döneminin stresini eğlenerek atarlar.
7. Spor branşlarımızda rekabet ve paylaşımı ön plana çıkaran oyun ile yarışmalara ağırlık vererek hayata hazırlanmaları sağlanır. Planlı ve kalifiye eğitimler ile çocukların spora yatkınlıkları ölçülerek, gizli yetenek taraması yapılır. Yeteneği olan çocukların ailelerine geri bildirimlerde bulunarak ilgili spor dallarına yönlendirmeler yapılır.
MUCSS Spor Okulumuzda Eğlence ve Eğitim bir aradadır.

 

 

Hemen Ara
MAP