Neden Bahar Kampları?

2019 Bahar Spor Okulu Kamp2
Uluslar arası ve yabancı okulların eğitim dönemi ortasındaki ara tatili anlayışı 2019 yılında Türk okullarında da başlamıştır. Okulu özleterek eğitim anlayışı başarılı bir yöntemdir. Çocuklar bu tatillerinde okul yorgunluklarını atabilmeleri için en faydalı formül yeni bir ortam ve yeni spor dalları olacaktır.
Çocukların tek eğlence kaynağı olan TV ve bilgisayar karşısında oyun konsollarıyla zaman geçirmeleri yerine yeni arkadaşlar edinerek, yeni spor dalları ve etkinliklerle bahar tatillerini dolu dolu geçirme fırsatını bulurlar.
Bahar Okulu Kampları

Çocuğumu Neden Bahar Kampına Göndermeliyim?

Bahar kamplarında aynı amaç için bir araya gelen çocuklar diğer çocuklar ile bir arada yaşayarak, birbirine destek olmayı ve arkadaşlık kavramının önemini kavrar, paylaşımı ve dayanışmayı öğrenirler.
Geliştirdikleri bağlar ile kendini daha rahat ifade edebilen çocuklar, bu tür aktivitelere katılmayan çocuklara göre ruhsal gelişimleri ile hayattaki başarıları açısından bir sıfır önde olurlar. Böylece öz güven ve sorumluluk duyguları karakterlerinin ayrılmaz parçası haline gelir.
Bahar Kampları, doğa ile iç içe yapılan faaliyetlerde çocuklarımıza doğa sevgisini aşılar, maceracı ve araştırmacı yönlerini ortaya çıkarır. Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve bedensel gelişimlerini esas amaç olarak edinen Bahar Kamplarına katılanların ileride anlatabileceği eğlenceli ve tatlı bir anı halini alır.

MUCSS FARKIMIZ

1. 04-12 yaş aralığındaki çocuklar Bahar Kamplarımızda kendi yaş ve seviyelerine uygun gruplarda eğitimlerini alırlar.
2. En önemli farklarımızdan birisi, programlarımızdaki etkinlik ve spor aktivitelerin İngilizce eğitim dilinde gerçekleşmesidir. Bu sayede çocuklarımız sevdikleri ve eğlendikleri etkinlik ve spor branşlarında yabancı dil öğrenmeye sempati kazanmaktadırlar.
3. Diğer önemli bir farkımız ise birçok farklı milletten yabancı çocukların bulunduğu programlarımızda, henüz küçük yaşta iken yabancı çocuklarla arkadaşlıklar kurabilmeleri, İngilizce konuşmayı teşvik edilmeleridir.
4. İngilizce farkındalıklarını kazanabildikleri proje spor okulumuzda, konuşma ve sohbet etme özgüvenlerini kazanırlar, yabancı dil alt yapıları güçlendirilir. Okullarında aldıkları yabancı dil eğitimlerine doğal bir destek olur.
5. Farklı milletlerden çocukların bulunduğu okulumuzda dünya insanı olma konusunda erken ve önemli adımlar atarlar. Entegrasyonun önemsendiği ve hedeflendiği projemizde esas, spor dallarını öğrenmelerinin yanı sıra kaynaşmaları hedeflenmekte olup çocukların sosyal ve beşeri ilişkileri geliştirilir.
6. Programlarımıza pedagojik formasyon eğitimi almış ve İngilizce diyalog kurabilen eğitmenler liderlik ederler. MUCSS spor okulumuzun deneyimli antrenörlerlerin programları ile yeni arkadaşlıklar kurarken, yeni arkadaşlarıyla birlikte yoğun geçen okul döneminin stresini eğlenerek atarlar.
7. Spor branşlarımızda rekabet ve paylaşımı ön plana çıkaran oyun ile yarışmalara ağırlık vererek hayata hazırlanmaları sağlanır. Planlı ve kalifiye eğitimler ile çocukların spora yatkınlıkları ölçülerek, gizli yetenek taraması yapılır. Yeteneği olan çocukların ailelerine geri bildirimlerde bulunarak ilgili spor dallarına yönlendirmeler yapılır.
MUCSS Spor Okulumuzda Eğlence ve Eğitim bir aradadır.
Etiketler: Ankara Bahar Okulu Kampları, Mucss Bahar Okulu Kampları, Ankara Mucss Bahar Okulu Kampları

 

Hemen Ara
MAP