2022 MUCSS Spor Yaz Okulu

Çocuklar için zor geçen son 2 yılın neredeyse tamamını kapsayan ve halen de dikkatli olunması gereken Pandemi döneminde bir çoğu sporsuz kaldılar. Evde tablet ve telefonlara daha da bağlanan çocuklarımızı bekleyen sağlık açısından tehlikeleri düşünmek bile istemiyoruz.

Pandemi’nin başladığı 2020 yılında yaz okulu organizasyonumuzu yapmayı düşünmüyorken bir bölüm velilerimizin ve bazı elçiliklerin ısrarlı talepleri üzerine yapmak durumunda kaldığımızda ise yaz ayının sonunda iyi ki yapmışız dedirten bir organizasyonu tamamlamıştık. Gördük ki seçtiğimiz tesisler ve sistemimiz Pandemi önlemlerinin çoğunu zaten ihtiva ediyormuş. Vakasız geçen 2020 MUCSS spor yaz okulu akabinde daha bir cesaret ile 2021 yılının yazında en başarılı yaz okulumuzu gerçekleştirdik. 22 farklı ülkeden 180 çocuk ile bir renk cümbüşüne dönen organizasyonumuzun bir yenisini şimdiden iple çekiyoruz.

2022 yılı İngilizce eğitim dilinde MUCSS Spor Yazokulu bu sene de yeni sürprizleri ile yaklaşıyor.

Bu yıl ilk kez birbirinden değerli iki farklı alanda ihtisas branşları eklenecek. Gelen talepler ve ilgi üzerine güçlü kadromuzun yanı sıra Türkiye’mizin Tenis sporundaki mihenk taşlarından Binay Tenis Akademisi ile Tenis sporunun beraberinde theSTUDIO byMUCSS Dans ve Bale salonumuzun değerli eğitmenleriyle Bale branşında yoğunlaştırılmış ihtisas sınıfları eklenecek. Bu branşlar ağırlıklı sınıflarımıza özel programı ile bu yıl kendimizde yeni farklar yaratmayı amaçlamaktayız.

Yeniliklerimizi burada bitirmeyerek 3-5 yaş arası çocuklarımızı da düşündük ve onlara alanlarıyla yenilenmiş bir program sunmak üzere hazırlanıyoruz. Bildiğiniz üzere MUCSS Yazokulu programlarımızda 5-12 yaş arası çocuklara uygun programlarlımız bulunuyor ve daha küçük yaşta çocuklarımızı üzülerek dahil edemiyorduk. Bu yıl açılacak Spor temalı Ana okulumuzun tesisini hazır hale getirerek atölyeleri ve bu yaş çocuklara uygun oyun alanları ile bu küçük yaş grubumuza burada yaz okulu imkanı sunabileceğiz. 5 yaş çocuklarımız sınır yaşında olup ailelerin isteği ile ana yaz okulumuzda dilerlerse yine yer alabilecektir. Dileyen aileler ise bu yeni alanımızı tercih edebilecek.

Bu üç yenliğimiz ile farklılıklar yaratacağımıza inanıyor çocuklarına farklı bir yaz tatili sunmak isteyen aileler için alternatiflerimizle zengin bir seçenek sunacağımıza inanıyoruz.

Bu yıl beşincisi olacak İngilizce dilinde gerçekleşecek spor ağırlıklı yaz okulumuzda ana dilin İngilizce’den Türkçeye dönmemesini sağlamak amacını güderken kültürel entegrasyon misyonumuzu da sağlamak adına Türk çocuklarımıza yaş gruplarına göre maalesef bir kontenjan uygulamaktayız. Her yıl onlarca çocuk kampımıza dahil edememekte olduğumuz için önceden kayıt yaptırmanızı önemle rica ediyoruz.

Şimdiden kararınızı verdiğiniz takdirde 23 Nisan tarihine kadar olan %15 indirimimizden faydalanabileceksiniz.

Zamanı veya imkanı olmayan ailelerimiz için belirlenen rutlarımız dahilinde öğrencilerimizi evlerinden öğretmenlerimiz ile alarak yine aynı şekilde teslim edebiliyoruz. Bunun için Yaz okulu ücretine ilave bir fark almaktayız.

Günlük fiyatlarımız karşısında indirimli olarak haftalık ve uzun dönem indirimleri ile iki haftalık veya daha avantajlı 3 haftalık fiyatlarımızı lütfen bizi arayarak öğreniniz.

Ana dili İngilizce olmayan çocuklara kampımız öncesinde ve sonrasında hatta sırasında İngilizce dil eğitim destekleri ile çocuğunuza dil konusunda yatırım yapmayı düşünüyorsanız MUCSS spor kampları ideal ortamları sunmaktadır. Yabancı dili bilse de konuşmayı tercih etmeyen veya direnç göstererek ret eden çocukların yabancı dilin gerekliliğini ve önemini kavradığı kamplarımızda bu olumsuz ön yargıları yıkıyor tersi ilgiyi kazanarak önemli hedeflerimizden olan bu alana olan pozitif algılarını açmaktayız. İlaveten dilenirse hafta sonları veya hafta içi akşamları dil destek etüt çalışmalarımızı da okulumuzdan öğrenebilirsiniz.

Tabi olmazsa olmazlarımızdan, Sporun birçok çeşidini gördükleri yaz okulumuzda bu yılda yine birbirinden farklı spor dallarının temellerini görecekler. Aktif branşlarmız arasında da dinlenerek öğrenebilecekleri sanatsal branşlarımız ile renkli bir yaz yine katılacak çocuklarımızı beklemekte.

Ana branşlarımızda yer alan Buz Pateni ve Yüzme derslerimizin yanı sıra yaş gruplarına göre uyarlanmış Jimnastik, Binicilik, Okçuluk, Tenis, Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Dans, Yoga derslerimiz ile Resim, El İşi, Yaratıcı Drama, Satranç, Geleneksel Oyunlar, Sportif Yarışmalar bizlere keyifli bir yorgunluk verse de çocuklarımızın sıkılmamasını sağlayan benzersiz programımızı değerlendirmediyseniz mutlaka en az bir hafta deneyimlemelisiniz. Her hafta değişen gezi programımız ile yine derslerde de gerçekleşen kısmen programımız ile çocuklarımız sıkılmadan, nasıl akşam olduğunu farkına varmadan günlerini geçirmekteler.

Alanında tecrübeli ve branşın içinde yetişmiş yeterliliği ve öğretme yetkisi olan branş eğitmenlerimiz ile aynı zamanda gizli bir yetenek taraması yapıyor, ailelere bu önemli geri bildirimleri sunuyoruz. Her yıl kampımızda Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında deneyimli eğitmenimiz ile de çocuklarımızı analiz ediyor yine bu alanlardan da geri bildirimlerimizi aileleri ile paylaşıyoruz.

Bütün kadromuz ile her sene olduğu gibi aylar öncesinden yeni ve de müdavim olan öğrencilerimizi dört gözle beklerken bizler için de eğlenceli bu günleri iple çekiyoruz.

 

Hemen Ara
MAP