SPOR OKULUMUZ HAKKINDA

Okulların açılmasıyla beraber çocuklarınızın zorunlu dersler ile artan çalışmaları karşısında, spor imkânları ve eğlence kaynakları azalır, kısıtlanır. Bu da çocukların gelişimi için birçok riski beraberinde getirir. Spor okulları bu sebepten dolayı çocuklar için biçilmiş kaftandır. Okulların yoğun baskısı ve zorunlu dersleri altında yorulan ve bazen de bunalan çocuğunuz, spor okullarında tüm stres ve yorgunluğundan arınır.
Ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan yabancı dil bilgisi oranının her alanda düşük olması, bizleri maalesef gelişmiş ülkelerin her zaman arkasında bırakmakta. Gerek bilim, gerek spor, gerekse ekonomiden turizme başarımızı etkileyen en önemli unsur olduğunu düşünerek bu projemizi tasarladık.
İngilizce pratik alanların ülkemizde çok az olması sebebi ile İngilizce ve Sporu birleştirdiğimiz İngilizce spor okulu projemizde bir önemli kavramı daha ekledik.
Ankara’da yaşayan farklı milletlerden ailelerin çocuklarının projemize katılmasını hedeflerken, özellikle ana dili İngilizce olan ailelere ulaşmaya çalıştık. İlk senemizde 8 ülkeden ailelerin katılmasıyla günümüzde 20 farklı ülkeden ailelerin çocukları okulumuzdan hizmet almakta. Tam bir kültür yelpazesi halini alan okulumuzda eğitim dilimiz İngilizce’dir.
Branşlarında eğitimli ve deneyimli eğitmenlerimizle çocuklarımızın sosyalleşmeleri hedeflenirken ilgilendikleri sporlarda da nitelikli eğitimlerini almaktalar.
Buz Pateninden Yüzmeye, Futboldan Dansa 12 birbirinden farklı branşımız bulunmaktadır. Hem bireysel hem de tam sporlarını İngilizce Spor okulumuzda yer verirken sanata ilgisi olan çocuklarımızı da unutmadık. Piyano, Bale, Drama branşlarını ekleyerek birçok ailemizin isteklerini karşılamaya çalıştık.
3 yıllık serüvenimizin devamında salon sporlarında hem çocuklara yeni branşlar, hem de ailelerine ve yetişkinlere faaliyetler programlayacağımız “the STUDIO” salonumuzu Turan Güneş Bulvarı üzerinde açtık. Buradaki programlarımızı www.justdance-studio.com sayfamızdan takip edebilirsiniz.
İngilizce Spor Okulumuzun branşlarını ise bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Denemek istedikleri veya sevdikleri spor veya eğitsel branşı seçerler. Çocuklar fiziksel ve psikolojik açıdan spor okulları sayesinde gelişirken, bu ortamlarda yeni arkadaşlar da edinirler. Geliştirdikleri aidiyet duyguları ile ortama zamanla uyum sağlar, burada karşılaştıkları her konuyu önemser ve burada edindikleri arkadaşlıklarını pekiştirirler.
Spor bireyselde olsa takım sporu da olsa, MUCSS’da bir ekip olmasını öğrenirler. Çocuklarda paylaşım, sadakat, disiplin, liderlik duyguları gelişirken, hedef belirlemeyi ve sorumluluk almayı öğrenirler.
Güncel aktivitelerimizi ve anlık gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir, daha fazla bilgi için bizleri her zaman arayabilirsiniz.

 

Hemen Ara
MAP