SPOR OKULUMUZ

Okulların açılmasıyla beraber artan ders ve zorunlu çalışmaların karşısında, spor imkanları ile eğlence kaynakları da kısıtlanır. Bu da çocukların gelişimi için bir çok risk oluşturur. Bu nedenle spor okulları çocuklar için biçilmiş kaftandır. Spor okulu sayesinde çocuklar fiziksel ve psikolojik açıdan gelişirken yeni arkadaşlar edinirler.
Sevdikleri branşı seçtikten sonra geliştirdikleri aidiyet duyguları ile arkadaşlıklarını pekiştirirler ve takım olmasını öğrenirler. Paylaşım, liderlik, sadakat, disiplin duyguları gelişirken hedef belirlemeyi ve sorumluluk almayı öğrenirler.

MUCSS FARKIMIZ

Programlarımıza pedagojik formasyon eğitimi almış ve İngilizce diyalog kurabilen eğitmenler liderlik eder. MUCSS spor okulumuzda deneyimli antrenörler önderliğinde, çocuklarınız hem yeni arkadaşlıklar edinecek, hem de yoğun geçen okul döneminin stresini arkadaşlarıyla birlikte eğlenerek atarlar.
Okulumuzda farklı branşların bulunmasıyla her ailenin olabilecek hedefi veya çocuğun isteği düşünülerek planlanmış branşlarımız talep geldikçe artarak zenginleşmektedir. 
En önemli farkımız olan İngilizce branş eğitimleri sayesinde çocuklarımızın sevdikleri ve eğlendikleri spor branşında yabancı dile sempati kazanmaktadırlar. Yabancı çocukların bulunduğu programlarımızda küçük yaşta yabancı arkadaşlıklar kurarak İngilizce konuşmayı hadeflenmeleri sağlanarak aldıkları yabancı dil eğitimleri desteklenir ve teşvik edilir. İngilizce farkındalığını kazandıkları proje okulumuzda, konuşma ve sohbet etme özgüvenleri kazandırılır ve alt yapıları güçlendirilir.
Farklı milletlerden çocukların bulunduğu okulumuzda dünya insanı olma konusunda erken ve önemli bir adım atarlar. Entegrasyonun önemsendiği ve hedeflendiği projemizde esas sporun yanı sıra kaynaşmaları hedeflenmekte olup çocukların sosyal ve beşeri ilişkileri geliştirilir.
Spor branşlarında rekabet ve paylaşımı ön plana çıkaran oyun ve yarışmalara ağırlık verilerek hayata hazırlanmaları sağlanır.   Planlı ve kalifiye eğitmler ile çocukların sportif branşlardaki etkinlikleri ve yatkınlıkları ölçülerek, gizli yetenek taraması beraberinde  yeteneği olduğu spor dallarıyla ilgili yönlendirmeler yapılır. MUCSS Spor Okulumuzda Eğlence ve Eğitim bir aradadır.

SPOR BRANŞLARIMIZ

Bilindiği gibi Spor, çocukların fiziksel, ruhsal ve sosyal gelişimlerini olumlu yönde etkilemektedir.
Kimi çocuk takım sporlarından hoşlanırken kimi çocuk daha az temasın olduğu bireysel branşlarda spor yapmak isteyebilir. MUCSS olarak bu temellerde okul yapımızı şekillendirdik. Çocuğun fiziki yapısı ve istekleri dikkate alınarak spor branşlarına yönlendirmeler yapılmaktadır.  Ayrıca sanata ilgi duyan çocuklarımız için de piyano kursuna yönlendirme yapmaktayız.

 

Hemen Ara
MAP