2021 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulu

2021 Yaz Okulu

Dünyayı uzun bir süredir derinden etkileyen Covid19 vürüs salgını, bizleri birçok yönden değişime zorladı. Bu değişimlerden bazıları: yaşantılarımızda zaruri hale gelen sosyal mesafeler, temas kavramımızın biçim değiştirmesi, sosyal ortamlardan izolasyon, içsel ve dışsal kaygı seviyelerimiz, iş tanımlarımız, bulunduğumuz mekanlardaki ve zamandaki meydana gelen farklılıklar ve daha nicelerini kapsamaktadır. Salgın henüz bitmiş değil ve dolayısıyla bizler henüz tedbirleri elden bırakma aşmasına ulaşmış bulunmuyoruz.

Multikültürel Spor Okulu olarak dileğimiz, son dönemlerde alınan sıkı tedbirler ve aşı uygulamaları akabinde salgının asgari seviyelere düşmesi ve yavaş yavaş hayatlarımızdan çıkmasıdır. Her birimizin bildiği üzere, bu dönemden en çok etkilenen biz yetişkinlerden daha çok çocuklarımız oldu.

Gelişim aşamasında olan çocuklarımız için dünyadaki kavramlar ve olgular farklılaştı. Özellikle küçük yaştaki çocuklarımız dünyayı yeni haliyle tanımaya başladılar.

Uzun bir süre boyunca arkadaşlarından uzakta, evde bulunmak durumunda kalan çocuklarımız en çok da sosyal ilişkiler açısından etkilendi. İzolasyon sağlık açısından ne kadar elzem olsa da çocukların sosyal yaşantılarına kaçınılmaz olarak negatif etkiler getirdi. Bu süreçte çocuklarımız hem fizyolojik olarak hem de zihinsel olarak oldukça yıprandı. Evde bulunan çocuklar, hareket kabiliyetlerini kaybetti ve zihinsel olarak etkileşimleri kısıtlandı.

Pozitif bir etki olarak da insan varlığının yalnız başına olmasının ne denli üzücü ve hırpalayıcı olduğu gerçeğini hep beraber hem yetişkinler hem de çocuklar olarak gözlemledik ve yardımlaşmanın, bir aradalığın, birlikte üretmenin, beraberce gelişmenin önemini hiç olmadığı kadar çok anladık. Her hastalıkta olduğu gibi bu büyük etkiler gösteren salgında da vücut direncinin, bağışıklı sisteminin güçlü olmasını sağlayacak en mühim unsurların; spor, beslenme ve dinlenme olduğunu gözlemledik.

2021 MUCSS İNGİLİZCE SPOR YAZ OKULU KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

Alınan tedbirlerin ardından salgının kontrol altına alınacağı inancıyla, bizler 2021 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulu çalışmalarımıza başladık. Bizler MUCSS ailesi olarak, sağlık ve temizlik önlemlerinin temelinde, en nihai gaye olarak çocuklarımızın deneyimledikleri buhranlı dönemi unutturmak amacıyla programlarımızı hazırlamaktayız.

Salgının kontrol altına alınır alınmaz çalışmalarımızı başlatacağımız İngilizce Spor Yaz okulumuz için oldukça heyecanlı ve umutluyuz. Misyonlarımızın başında yer alan bütünleyici entegrasyon kavramını, bu yıl da yaz okulumuzda yeniden, yinece ve daim olacak şekilde içkinleştireceğiz.

Yaz Okulumuzun başlıca branşlarını planlarken çocuklarımızın hem zihinsel hem de fizyolojik olarak kazanımlar elde etmesini önemsiyoruz. Yaz okulu programımızda: Binicilik, Yaratıcı Drama, Çocuk Zumbası, Satranç, Basketbol, Yüzme, Badminton, El işi, Tenis, Futbol, Gezi, Çocuk Pilatesi, Jimnastik, Resim, Çocuk Yogası ve Buz Pateni gibi birçok branş bulunmaktadır.

2021 yılı için planladığımız yaz okulumuzda bulunan her branşın eğitim dili bu güne kadar uyguladığımız üzere ingilizce olacaktır. Önceki yıllarda düzenlenen yaz kamplarımıza ilaveten bu yıl MUCSS Studio Dans ve Bale Salonumuzda gerçekleşecek olan; yaratıcı drama, yoga, zumba, resim, el işi, pilates gibi farklı yaratıcı branşlarlar eklenmiştir.

Yirmiye yakın farklı ülke ve kültürden çocuklarımıza kapılarını açan İngilizce Spor Yaz Okulumuz; türk çocuklarımıza yaş gruplarına göre %30-40 arası kontenjan ayırmıştır.

Bizler programlarımızı alanda uzman ve pedagojik yaklaşımlar benimseyen, alanda ve ingilizce dil bilgisinde yeterliliğe sahip olan eğitmenlerimizle düzenliyoruz. Her branşımız ve bu branşların eğitimini veren her eğitmenimiz çocukları dikkatlice gözlemlemekte ve ailelere geri bildirimler yapmaktadır. Çocukların farklı branşları deneyimlediği ve yeteneklerinin, becerilerinin gözlemlendiği bu süreçte, sporun ve sanatın içerisinde bulunmalarıyla eş zamanlı olarak; keyif almalarını, eğlenmelerini ve temelde entagrasyon projemiz olmasından kaynaklı birbirleriyle dostluklar kurmalarını, kültürler arası etkileşimler yaratmalarını gözlüyoruz.

Eğitmenlerimiz ve bizler umutla ve heyecanla gelecek güzel günleri bekliyor, hazırladığımız programlarımızı sizlere sunmak için sabırsızlanıyoruz. 2021 MUCSS İngilizce Spor Yaz Okulumuzdan yeni resimlerimiz çekilene değin geçmiş yaz okullarımızda eğlenceli anılarımızın fotoğraflarını aşağıdaki albümden izleyebilir daha fazlasını Facebook ve Instagram albümlerimizde bulabilirsiniz.

 

Hemen Ara
MAP